CKP Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle
38-200 Jasło
ul. Staszica 30D
tel/fax 013 44-628-76
www.ckz1jaslo.pl
email: ckz@ckz1jaslo.pl

Reprezentacja CKZ1 i ZS3 na Robotic Arena 2023 we Wrocławiu

Submitted byckzadmin onśr., 04/26/2023 - 12:22

Po raz kolejny robot „Hunterek” zbudowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 1 w Jaśle był w centrum uwagi, tym razem podczas zawodów Robotic Arena we Wrocławiu.

Robotic Arena to jedna z największych imprez robotycznych w Polsce, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników robotów i dronów. W tym roku w zawodach startowało ponad 250 zawodników z siedmiu krajów m.in. z Polski, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Tajlandii. Na zawodach można było zobaczyć 350 robotów. Maszyny ścigały się, pokonywały przeszkody i walczyły na ringach dopingowane przez setki widzów, którzy pojawili się na kampusie Politechniki Wrocławskiej.

Siedem robotów przygotowanych przez zespoły z całego kraju zgłoszono do konkursu „Freestyle”. W tej konkurencji, poza wykonaniem, ważny jest też pomysł, innowacyjność i możliwości rozwoju konstrukcji.

Sukckes uczniów CKZ w konkursie XChallenge

Submitted byckzadmin onwt., 11/29/2022 - 09:34

W dniach 25. - 26. listopada 2022 w rzeszowskiej Hali Podpromie miały miejsce ogólnopolskie zawody robotów XChallenge 2022.

Połączone siły CKZ Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśe reprezentowało 10 uczniów z klas: technik mechatronik i technik robotyk.

Już pierwszego dnia zawodów debiutujący w tym konkursie zespół Kilerów Trzech, czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z Robotem Hunterek zajął wysokie, trzecie miejsce w kategorii TaskHunters.

Dziennik elektroniczny

Submitted byckzadmin onśr., 11/23/2022 - 12:36
Od roku szkolnego 2022/2023 Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Jaśle wdrożyło dziennik elektroniczny. Uczniowie, rodzice i opiekunowie uczniów mogą przeglądać dziennik pod adresem: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatjasielski/ korzystając z tego samego loginu i hasła jak w szkole macierzystej. Aby móc korzystać z wersji mobilnej należy w aplikacji dodać nowe konto podając dane jak do konta szkolnego.

Jak zostać Mechanikiem Przyszłości?

Submitted byckzadmin onczw., 06/30/2022 - 10:06

Oto 9 faktów, które świadczą o tym, że jesteś stworzony do tego zawodu:

? Chcesz tworzyć nowe rzeczy, które służą ludziom
? Każdy szczegół ma dla Ciebie znaczenie
? Masz zdolności informatyczne i matematyczne
? Świetnie zarządzasz swoim czasem
? Szybko adaptujesz się do zmian
? Jesteś nastawiony na dostarczanie dobrej jakości pracy
? Lubisz pracę zespołową
? Podchodzisz proaktywnie do rozwiązywania problemów
? Chcesz zostać wysokiej klasy ekspertem

Zacznij na kierunku Technik Mechanik (programowanie i obsługa obrabiarek CNC) w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle prowadzącym klasę zawodową pod patronatem firmy ERKO (www.erko.pl), jednego z kluczowych dostawców branży elektrotechnicznej (ELECTRO), części dla przemysłu lotniczego (AERO) i rozwiązań automatyzacji produkcji (ROBOTICS).

Zdobędziesz najbardziej poszukiwany zawód techniczny oraz możliwość zatrudnienia w nowoczesnych i prestiżowych zakładach ERKO po ukończeniu szkoły!

Think FUTURE!

Nawiązanie współpracy z Toyota Jasło

Submitted byckzadmin onwt., 06/21/2022 - 18:34
13. czerwca 2022 r. w siedzibie autoryzowanego dealera Toyota Jasło została podpisana umowa partnerska pomiędzy dyrektorem oddziału firmy, powiatem jasielskim oraz dyrektorami Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Jaśle i Zespołu Szkół Technicznych.
Dzięki współpracy uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych będą mogli odbywać praktyki zawodowe w nowoczesnym serwisie ASO Toyota.

Dodatkowe korzyści dla uczniów to:
  • płatne dodatkowe praktyki staże zawodowe
  • stypendia motywacyjne w czasie nauki dla najlepszych uczniów
  • dostęp do technologii napędów hybrydowych, elektrycznych i wodorowych
  • możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

Pomoc dla niepełnosprawnych uczniów i studentów

Submitted byckzadmin onczw., 02/18/2021 - 10:07

Pilotażowy program
"Aktywny samorząd" 2021 r.
finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Moduł II - dofinansowanie lub refundacja kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym: nauka w szkole policealnej, wyższej lub w kolegium (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktorskie albo doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu)