Sukckes uczniów CKZ w konkursie XChallenge

Dodane przez ckzadmin - wt., 11/29/2022 - 09:34

W dniach 25. - 26. listopada 2022 w rzeszowskiej Hali Podpromie miały miejsce ogólnopolskie zawody robotów XChallenge 2022.

Połączone siły CKZ Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśe reprezentowało 10 uczniów z klas: technik mechatronik i technik robotyk.

Już pierwszego dnia zawodów debiutujący w tym konkursie zespół Kilerów Trzech, czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z Robotem Hunterek zajął wysokie, trzecie miejsce w kategorii TaskHunters.

W sobotę, ta sama drużyna znów stanęła na trzecim miejscu podium - tym razem w kategorii Smash Bots. Drużynie zabrakło tylko 1 punktu aby stoczyć bój o I miejsce.

W kategorii LEGO Tug of War - Kacper Papciak i Bartosz Leśniak zdobyli piąte miejsce, a w kategorii Line Follower Adrian Piskorz zajął miejsce dziesiąte.

Najważniejsze to doświadczenie, które uczniowie nabyli podczas tych dwóch dni. Zdobywcy III miejsca oprócz nagród finansowych i statuetek otrzymali po 100 pkt w procesie rekrutacji na Politechnikę Rzeszowską.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego udziału i życzymy zapału do budowy robotów na zawody w następnym roku. Dziękujemy opiekunowi Dominikowi Mitorajowi, dyrekcji i nauczycielom ZS3 za pomoc w przygotowaniach.

Dziękujemy również sponsorom: Jasielskiemu Stowarzyszeniu Przedsiębiorców z panem Maciejem Pętlakiem na czele, oraz firmie HABYS za pomoc finansową w przygotowaniu do zawodów.